Moeilijkheden op de mestmarkt ook voor pluimveehouders voelbaar

De hoge druk op de markt van drijfmest heeft gezorgd voor hoge ophaaltarieven voor varkens- en melkveehouders. Ook pluimveehouders hebben in meer of mindere mate te maken met moeilijkheden op de mestmarkt.

Laatst bijgewerkt:
De markt van pluimveemest is divers, waarbij de drogestof sterk bepalend is voor de afzetmogelijkheden en kosten. De betere mestsoorten leveren nog altijd geld op; natte hennenmest heeft het moeilijk. – Foto: Koos Groenewold

De markt van pluimveemest is divers, waarbij de drogestof sterk bepalend is voor de afzetmogelijkheden en kosten. De betere mestsoorten leveren nog altijd geld op; natte hennenmest heeft het moeilijk. – Foto: Koos Groenewold


Sinds ongeveer een jaar is de markt van drijfmest op hol geslagen. Varkens- en melkveehouders betalen in de vrije markt historisch hoge prijzen om hun overtollige mest kwijt te raken (zie kader onderaan dit artikel). Ook in de pluimveesector is sprake van onrust rondom de mestafzet.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Gezien de verschillen in huisvestings- en bewerkingssystemen is de pluimveehouderij gewend aan verschillende meststromen en daaraan gerelateerde afzetmogelijkheden. BMC Moerdijk neemt met zo’n 400.000 ton een behoorlijke hap uit de mestmarkt die een totale omvang van zo’n 1,2 miljoen ton bedraagt.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.