Meer geld voor weidegang


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Geloof het of niet, maar ik ben het helemaal eens met de opstelling van de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) inzake de beloning voor weidegang. Vooral omdat de motivering me aanspreekt.NMV constateert dat grote bedrijven als Zwitserleven en Philips veel geld besteden voor een positief imago. In vergelijking daarmee kan de melkveehouderij vrij goedkoop via de weidegang het imago in standhouden, dan wel op te poetsen.
Via maatregelen van de regering in het kader van mest- ammoniak- en ruimtelijke ordeningsbeleid moeten financieel gunstige mogelijkheden voor boeren met de koeien in de wei worden geregeld. Het convenant weidegang, dat ook door de overheid is ondertekend, biedt daarvoor ook alle ruimte.
Ik zou nog verder willen gaan. Onze inkomenstoeslagen uit Brussel komen op de helling. Een groter deel van deze toeslagen zou naar bedrijven moeten gaan die de koeien in de wei laten lopen. Het is een maatschappelijk gewenst bedrijfsvoering. Elke boer, ook degenen die de koeien altijd op stal hebben, profiteert hiervan. Wat is dan logischer dat de boeren, die dit geld voor de sector verdienen, ook extra profiteren?
Graag ondersteun ik de voorstellen van de NMV. Daar bovenop nog extra geld uit de toeslagpot van Brussel en een hogere opslag van de FrieslandCampina. De prijs, die Cono betaalt, zou als uitgangspunt kunnen dienen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.