Meer dan 100 gevallen blauwtong in Verenigd Koninkrijk
Het aantal gevallen van blauwtong breidt zich ook in het Verenigd Koninkrijk (VK) gestaag uit. Volgens de laatste telling van het Animal and Plant Health Agency (APHA) is bij 106 dieren op 56 bedrijven besmetting met blauwtong vastgesteld. Die bedrijven bevinden zich alle in regio’s langs de oostkust.

In de heuvels van het graafschap North Yorkshire in Engeland lopen schapen en rundvee in de wei. - Foto: Koos Groenewold
APHA heeft vanaf deze week de meeste beschermingszones rond besmette bedrijven opgeheven, omdat de knutten die de ziekte verspreiden door de winterse weersomstandigheden minder actief zijn. Ook worden dieren met een ‘oudere’ besmetting die antilichamen hebben ontwikkeld niet meer geruimd en zijn de meeste transportbeperkingen ingetrokken.Hoofd veldonderzoek Aled Edwards van APHA: “De huidige omstandigheden en de knuttenconditie betekenen dat we de tijdelijke controlezones kunnen intrekken. Waar geen risico meer bestaat dat de ziekte zich verder verspreidt, mogen boeren hun dieren weer vervoeren. Als wel sprake is van een risico, dan neemt APHA zelf met de betrokken boeren contact op om de situatie te bespreken.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









