Mark de Beer, Groeikracht: ‘Geef mest op juiste perceel grasland’

mest uitrijden op grasland

In het voorjaar krijgen de hoogste percelen als eerste mest. In het najaar moeten de hoogste percelen ook als eerste van mest worden voorzien. – Foto: Mark Pasveer


De laatste week van augustus en eerste week van september zal er met het fraaie weer volop gras gekuild worden. Dit gaat ook na de oogst nog door, omdat er dit jaar vrijstelling is voor het uitrijden van mest op grasland tot 15 september. Tenminste, zeker op die plaatsen waar nog plaatsingsruimte is.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Mark de Beer, ruwvoerexpert van Groeikracht, geeft aan dat 15 kuub een heel mooie gift is. “Wees er wel van bewust dat drijfmest een nawerking heeft die langer duurt dan de volgende snede. Dat gaat wel door tot eind oktober, ook afhankelijk van de weersomstandigheden.”

Het minerale deel van de stikstof in drijfmest werkt wel snel. Maar juist het organische gebonden deel werkt trager. Om dat deel van de stikstof sneller beschikbaar te maken voor het gewas, is verdunnen van de mest met water zeker raadzaam. De Beer adviseert: “Gebruik minimaal 1 deel water op 2 delen mest.”

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.