Maiskolvenschroot past prima op hoogproductief bedrijf

Aart en Willem van der Ham telen voor het zesde jaar mais voor maiskolvenschroot (MKS). Ze kunnen het prima verwerken en melken er goed mee.

De MKS-mais is dit jaar pas op 4 juni gezaaid. Desondanks heeft het gewas zich goed ontwikkeld. De kolfzetting is goed op gang. - Foto: Herbert Wiggerman

De MKS-mais is dit jaar pas op 4 juni gezaaid. Desondanks heeft het gewas zich goed ontwikkeld. De kolfzetting is goed op gang. - Foto: Herbert Wiggerman


Op het erf is vandaag weinig te zien van het eigen geteelde krachtvoer dat Aart en Willem van der Ham van hun mais maken. Tot even geleden lag hier een slurf gevuld met MKS, wat de veehouders voor het zesde jaar telen en voeren. “Het eerste jaar zijn we er een beetje bij toeval bij uitgekomen”, vertelt Willem. “We hadden meer dan genoeg snijmais en eigen krachtvoer maken leek wel interessant.” Aangezien het loonbedrijf van de ondernemers was ingesteld op oogsten en inkuilen van MKS, was de keuze snel gemaakt. Het alternatief van ccm is daarom ook niet gemaakt.Waar het eerste jaar nog een snijmaisras is gebruikt, kiezen ze de jaren erna bewust voor een dubbeldoelras van leverancier KWS, Megusto. Het wordt verkocht als vroeg ras met goede beginontwikkeling en zeer hoge voederwaarde. De keuze voor het ras hangt echter zeker niet alleen van de prestaties op papier af; ze bekijken elk jaar met veel aandacht naar de proefvelden in de regio. “De grondsoort klei op veen is soms best moeilijk voor maisteelt en we willen met eigen ogen zien hoe de verschillende maisrassen het doen.”Het product past volgens de ondernemers goed bij het rantsoen en de visie op de productie. “We melken hard en willen veel eigen ruwvoer in de koeien kwijt.” Het energie- en zetmeelrijke MKS is daarbij een goede aanvulling.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.