LTO ziet te weinig ruimte om verder te praten

Wat Sjaak van der Tak betreft biedt het kabinet te weinig ruimte om verder te praten over de stikstofaanpak. “De bal ligt bij het kabinet om het vertrouwen te herstellen,” zegt de LTO-voorzitter, die mede namens nog 7 boerenorganisaties de onvrede van de boeren op tafel legden bij het kabinet en Remkes tijdens een eerste gesprek.

Bemiddelaar Johan Remkes staat de pers te woord na afloop van het verkennend gesprek met vertegenwoordigers van boerenorganisaties en een afvaardiging van het kabinet over de stikstofplannen. -Foto: ANP/Jeroen Jumelet

Bemiddelaar Johan Remkes staat de pers te woord na afloop van het verkennend gesprek met vertegenwoordigers van boerenorganisaties en een afvaardiging van het kabinet over de stikstofplannen. -Foto: ANP/Jeroen Jumelet


Sjaak van der Tak was wel positief over de beweging die hij bij het kabinet ziet, er zijn 3 onderwerpen waar wel over te praten is: het versnellen van de legalisatie van de PAS-melders, innovatie als onderdeel van de oplossing en dat het kabinet meer wil kijken naar emissies in plaats van depositie. “Voor boeren en tuinders is het op dit moment te weinig,” aldus de LTO-voorman. Na zijn korte verklaring verliet Van der Tak het provinciehuis in Utrecht, waar het gesprek plaats vond in de statenzaal, om door te gaan naar een bijeenkomst met andere belangenbehartigers om zijn bevindingen te delen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Excuses voor ontstane commotie

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Even anders
8 aug 2022

Wat ik niet begrijp, dat we niet tot een gezamenlijk inzicht kunnen komen dat er in Nederland plek dient te zijn voor iedere Nederlander. Dat we daarvoor onze schaarse ruimte goed moeten verdelen dient toch voor een ieder duidelijk te zijn. Natuurlijk als er meer mensen komen wat het geval is dienen daarvoor woningen gebouwd te worden zoals we ook werk moeten gaan maken van het terugsturen van asielzoekers die uitgeprocedeerd zijn. We moeten met elkaar een eerlijke discussie durven voeren over hoe we onze voedselvoorziening willen inrichten. Hoe we verder willen met ons leefklimaat.Het kan toch niet zo zijn dat een kleine groep Nederlanders de rest van Nederland met terroristische acties zij wil gaat opleggen. Dus roep ik iedereen op na te denken en de discussie te de-escaleren.

Schuts
6 aug 2022

Auto, s / verkeer heeft niet zo, n hoge uitstoot volgens deskundigen . Maar verkeer maakt gebruik van wegen en als je vele duizenden auto's per dag over een smal strookje ook nog door natura 2000 gebieden laat rijden is dit echter wel een piekbelaster op dat natuur gebied van zeer grote omvang. Maar als dit al berekend is , zullen deze berekeningen wel net zoals die van vliegveld Lelystad onder in de la liggen.

John Kessel
5 aug 2022

als de emissie lager is dan de depositie op landbouwgrond zijn wij als sector een doorgeefluik van emissies van sectoren die vooral fossiele grondstoffen verstoken en geen grond hebben om deze op te vangen! of koe nu in de wei of op stal staat maakt niet uit. De emissie uit de stal is net zo groot als die op landbouwgrond.

Armer
5 aug 2022

Als je zegt dat er bv 500.000 koeien weg moeten voor een betere natuur, is het gek dat er een groot gedeelte daarvan naar andere stikstofuitstoters gaat. Dan gaat het niet geheel over een betere natuur maar ook voor meer wegen en meer huizen. Daarom ook de grondhonger. Als je iets van de boeren wilt, moet je die boeren niet pesten/ vuil wegzetten. Alleen arrogante politici proberen dat. En daar heeft de boer geen zin aan.

Anton Zeldenrijk
5 aug 2022

Als je boeren niet verantwoordelijk kunt houden voor de locaties waar de stikstof neerslaat en je dus sturen gaat op emissies zoals vd Wal benoemt, betekent dat generiek beleid dus generieke kortingen. Of zijn er nog andere mogelijkheden?