Landbouwoverleg is strijd tussen partijen voor en tegen landbouw

De Tweede Kamer debatteerde deze week over de toekomst van de landbouw. Hoewel maar liefst zestien partijen aan het woord kwamen, lijkt het landbouwoverleg vooral een strijd tussen de partijen voor en tegen de landbouw.

Van links naar rechts: Tjeerd de Groot (D66), Thom van Campen (VVD), Pieter Grinwis (Christenunie) en Derk Boswijk (CDA), tijdens het debat in de Tweede Kamer over de landbouwbegroting. - Foto: ANP

Van links naar rechts: Tjeerd de Groot (D66), Thom van Campen (VVD), Pieter Grinwis (Christenunie) en Derk Boswijk (CDA), tijdens het debat in de Tweede Kamer over de landbouwbegroting. - Foto: ANP


Boegbeeld van de tegenstanders is Tjeerd de Groot, D66. Hij begon zijn inbreng in het landbouwoverleg met een tirade over de agrarische sector. De stikstofcrisis veroorzaakt volgens hem € 28 miljard aan schade door investeringen die niet worden gedaan door de stikstofproblemen. Er is stankoverlast van de veehouderij, het water voldoet niet aan de kwaliteitseisen door vervuiling met mest en bestrijdingsmiddelen, er zijn gezondheidsproblemen door te veel fijnstof en de natuur gaat achteruit.De Groot wijst de veehouderij aan als veroorzaker van alles. De tirade maakt zijn woorden dat hij juist de politiek in is gegaan om ‘om met alles wat ik in me heb te proberen ervoor te zorgen dat de landbouw weer een toekomst krijgt’, totaal ongeloofwaardig.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Begrip voor wanhoop jonge boer

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
10 dec 2022

Hoeveel van die tjeerds krijgen we in de toekomst nog? Het stikt van die (d66)lieden in de top van rabo, rfc enz. Als die met een dikke beurs vertrekken bij de landbouw en gefrustreerd de politiek in gaan, zijn we nog niet klaar.

ven
9 dec 2022

volgend jaar voedsel weer 10 tot 20 % duurder waar zijn ze mee bezigvraag mening eens aan jan modaal hoe zij daar over denken1950 10MILJ INWOONERS EN 1.5MILJ KOEIEN EN REDEN ER 140000 AUTOS EN STAPTEN ER 350000 IN VLIEGTUIGNU 70 JAAR LATER 17 MILJ INWOONERS 1.6 MILJ KOEIEN RIJDEN ER 8.9 MILJ AUTOS ROND EN ER STAPPEN 58.2MILJ MENSEN IN HET VLIEGTUIG TREERD LEG MIJ EENS UIT DAT DE VERVUILING AAN DE VEEHOUDERIJ LIGT ??????? IN 1950 WAS ER GEEN VUILTJE AAN DE LUCHT EN DAN HEBBEN WE HET NOG NIET OVER DE INDUSTRIE GEHAD TJEERD TREERD VERSTAND KOMT MET DE JAREN MAAR VOLGENS MIJ BEN JE NOG NIET OUD GENOEG MAAR OOK JIJ WORD OUDER MESCHIEN NU IETS MINDER HARD ROEPEN KOMT HET STARKS DE REALITEIT NIET ZO HARD AANDENK EVEN AAN JE VORIGE LOOP BAAN WAAROM JE DAAR WEG BENT

Han Riel
9 dec 2022

D(ictatuur)66 is tegen boeren, want boeren hebben dat wat D66-ers graag willen hebben kapitaal (in de vom van onrerendgoed). dus boeren weg werken geeft jouw de kans op dit kapitaal (althans het bepalen van het gebruik). Dat Nederland steeds meer voedsel moet maken voor eigen gebruik omdat onze bevolking blijft groeien (wens van Linkerzijde van het midden) en daardoor is steeds meer grond nodig voor niet agrarisch gebruik. We weten dat er in de politiek steeds meer partijen komen die ontstaan zijn uit gedachtengoed van de vroegere Ultra Linkse partijen en zij hebben als wapen het klimaat en bio diversiteit omarmd, het moderne geloof. Hier is helaas niet tegen op te boksen vrees ik. Het wachten is op nieuwe door hen gemaakte rgels, die hun voedselzekerheid ondermijnen.

Boer
9 dec 2022

Tjeerd masturbeert is vroeger op de basisschool gepest denk ik

Goossens
9 dec 2022

Als je Christen Unie bij de aan de rechter landbouwkundige zijde van de Kamer schaart,heb je niet alles meegekregen.

Gerrit Meier
9 dec 2022

Tjeerd is ziek, hij eet teveel groen eiwit. Het is beter dat hij een stukje vlees eet, dat geeft hem rust in zijn hoofd.

Jan Hakkert
9 dec 2022

Zolang die D’66 smurf alleen maar boeren wil behandelen zoals vroeger ook is gebeurt met bevolkingsgroepen stop overleg want op deze manier gaat dat niet werken Bovendien aan D’66 komt vanzelf een end