Kalf dood na ‘bevalling’ met heftruck


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Schiphol – Een kalf is dinsdag doodgegaan op Schiphol nadat beladingspersoneel de moeder had ’geholpen’ met de bevalling. Dat heeft de Koninklijke Marechaussee gemeld.De koe stond op een pallet te wachten tot zij ingeladen kon worden in een vliegtuig. Het personeel zag dat er pootjes van een ongeboren kalf uit de koe staken en besloot het dier met de bevalling te helpen. Hierbij werd niet de hulp van de op Schiphol aanwezige dierenarts of  Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit ingeroepen (NVWA).

Volgens de NVWA besloot het beladingspersoneel een touw aan de poten van het kalf vast te maken, om vervolgens met een heftruck het kalf uit de moeder te trekken. Dit ging met zoveel geweld dat het kalf een poot werd uitgetrokken. Bij de actie overleed het kalf.

Een door de Marechaussee snel ter plaatse geroepen dierenarts kon nog wel het leven van de koe redden. Het dode kalf is voor onderzoek overgebracht naar de Faculteit Diergeneeskunde in Utrecht.

De NVWA spreekt van een heel ernstige zaak, en laat weten de zaak tot de bodem uit te zoeken. De fokvaars maakte deel uit van een zending van 164 fokvaarzen bestemd voor Qatar. De fokvaarzen waren volgens de NVWA afkomstig uit Duitsland en werden geëxporteerd door een in Hongarije gevestigd exportbedrijf.

Exportorganisatie Veepro spreekt van een onbegrijpelijk situatie. “Dit mag gewoon niet gebeuren”, aldus directeur Reinoud van Gent. Hij gaat er van uit dat het gaat om een vroeggeboorte. “Het is in ieder geval vanuit Nederland onmogelijk dat er een fokvaars die acht of negen maanden drachtig is nog wordt geëxporteerd.” De NVWA laat weten dat volgens Europese Regelgeving runderen die langer dan 250 dagen drachtig zijn niet mogen worden getransporteerd.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.