Honderd nieuwe Q-koorts gevallen per week


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het aantal mensen dat besmet is met Q-koorts groeit met ongeveer honderd gevallen per week.Dat blijkt uit gegevens van het Rijksinstituut voor volksgezondheid en milieu (RIVM). Naar verwachting loopt het aantal besmettingen dit jaar op tot 3000.

Op dit moment zijn 1910 mensen besmet met q-koorts. Twee weken geleden waren dat er nog 1715 en vorige week 1836. Het RIVM gaf eerder aan dat het aantal besmettingen naar verwachting terug zou lopen. Nu dat nog niet het geval is er geen reden voor zorgen, aldus een woordvoerder van het RIVM.

“We maken ons nog geen extra zorgen, we verwachten nog steeds dat het aantal nieuwe gevallen terug gaat lopen. Toch zullen we uitkomen op ongeveer 3000 besmettingen dit jaar. Er zit wel een periode van een aantal weken tussen besmetting en ziekteverschijnselen, daar letten we wel op”, zegt de RIVM-woordvoerder.

In de afgelopen week zijn vooral nieuwe besmettingen in het Noorden vastgesteld. In de gemeente Delfzijl zijn 1 tot 5 nieuwe gevallen gemeld. In Drenthe zijn ook nieuwe besmettingen vastgesteld. Verder werden er nieuwe zieken gemeld in Zuid-Holland, Utrecht en Brabant.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.