Hempflax draait door ondanks brand
De directie van Hempflax verwacht door te kunnen draaien ondanks de grote brand maandagavond 12 mei in een opslagplaats in Oude Pekela. Daarbij gingen zo’n 10.000 balen hennepvlas in vlammen op. Het pand is een oude strokartonfabriek in Oude Pekela. Dat werd door de brand grotendeels verwoest.

Balen vezelhennep. Ondanks een grote brand denkt Hempflax voldoende vezelhennep op voorraad te hebben om deze zomer normaal te kunnen draaien. Foto: Hans Banus
Toch verwacht Hempflax deze zomer gewoon te kunnen blijven produceren en leveren. Dit komt door een goede oogst in 2024 en voldoende voorraad op andere plaatsen. “Het is een aanzienlijk deel van de grondstof die hier opgeslagen lag”, aldus algemeen directeur Mark Reinders bij RTV Noord. “Maar het is niet onze enige locatie. We hebben even zitten rekenen en we verwachten dat we het, ondanks deze grote tegenslag, kunnen halen tot de nieuwe oogst er is.”
Onderzoek naar mogelijke brandstichting
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









