Gelders geld voor samenwerking in gebiedsplan
Gelderland is de eerste provincie die samenwerkende boeren subsidie geeft voor de uitvoering van een gebiedsplan. De subsidieregeling is deze week opengesteld. De gebiedsplannen moeten bijdragen aan klimaat, milieu en biodiversiteit.

Landschap rond Aalten (Gld.). Foto: Hans Prinsen
Volgens de provincie zijn er verschillende samenwerkingsverbanden tussen boeren die werken aan bijvoorbeeld vermindering van stikstofuitstoot, mestverwerking, vasthouden van water, de aanleg van nieuwe waterlopen of de aanplant van bomen en struiken.
De hoogte van de subsidie is maximaal €125.000. De provincie heeft €6 miljoen beschikbaar. Gedeputeerde Harold Zoet (Natuur en Stikstof) zegt in een persverklaring: “Zo creëren we maatwerk in een gebied en maken we gebruik van het vakmanschap van agrarisch ondernemers.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









