Gelderland adviseert veehouders om een wolvenconsulent in te zetten
Schapen- en geitenhouders in Gelderland zouden vaker gebruik moeten maken van de hulp van de wolvenconsulent. Dat stelt de provincie.

Volgens de provincie zijn in Gelderland, de provincie met de meeste wolven, nog nooit schapen of geiten aangevallen die achter een goed aangelegd raster stonden. - Foto: Henk Riswick
De wolvenexpert kan de veehouders gratis helpen met het goed plaatsen van wolfwerende hekken en met het aanvragen van subsidie voor dergelijke maatregelen. Volgens de provincie zijn in Gelderland, de provincie met de meeste wolven, nog nooit schapen of geiten aangevallen die achter een goed aangelegd raster stonden.Gelderland reageert daarmee op een slachting onder schapen in Renkum. Daar werden eind maart 21 dieren gedood. Volgens de eigenaren van de schaapskudde was dit zeker het werk van een wolf, terwijl de dieren achter wolfwerende hekken stonden. Maar volgens de provincie is na onderzoek gebleken dat het raster rondom de kudde in Renkum niet aan de voorwaarden voldeed om wolfwerend te zijn.Hekken tegen wolven moeten niet alleen goed geplaatst worden, maar hebben ook regelmatig onderhoud nodig, aldus de provincie. Dat is geen eenvoudige klus, maar ook daarover kan een wolvenconsulent adviseren.
Preventieplan sinds 2020
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










is het advies van deze consulent, net als de adviezen van andere consulenten geheel op eigen risico van de ondernemer? Dan heeft deze consulent een prachtige risico vrije baan.