Geen ruimte meer voor glastuinder in Voorschoten


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Glastuinder Konings uit Voorschoten moet zijn bedrijf beëindigen. Dat heeft de Raad van State besloten.Het gebied waar het bedrijf van Konings in ligt, heeft een nieuwe bestemming gekregen. In totaal moet 33 hectare glastuinbouw plaatsmaken voor 28 hectare natuur en 5 hectare woningbouw.

Konings had bezwaar aangetekend tegen het bestemmingsplan bij de Raad van State, maar werd niet in het gelijk gesteld. De tuinder heeft twee locaties, één van 5.000 vierkante meter glas en één van 3.500 vierkante meter glas.

In het oorspronkelijke bestemmingsplan werden de kassen ook al niet opgenomen, maar werden ze gedoogd. Daarom hoeven ze volgens de Raad niet worden opgenomen in het nieuwe plan. Bovendien staan de locaties op de nominatie om aangekocht te worden voor natuur.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.