Geen consensus aan tafel Landbouwakkoord, meer tijd nodig

Het is boeren, overheden, natuur, supermarkten en verwerkers niet gelukt om op de belangrijke thema’s compromissen te sluiten. LTO wil voor 8 mei duidelijkheid.

Sjaak van der Tak, voorzitter LTO Nederland, staat vanmiddag de pers te woord na afloop van een gesprek over het landbouwakkoord. Minister Piet Adema sprak samen met betrokken partijen over het akkoord, waarin onderwerpen als stikstof en mest centraal staan.  - Foto: ANP / Sem van der Wal

Sjaak van der Tak, voorzitter LTO Nederland, staat vanmiddag de pers te woord na afloop van een gesprek over het landbouwakkoord. Minister Piet Adema sprak samen met betrokken partijen over het akkoord, waarin onderwerpen als stikstof en mest centraal staan. - Foto: ANP / Sem van der Wal


Het is de partijen aan de hoofdtafel nog niet gelukt om op cruciale thema’s tot een akkoord te komen. Ze spreken van zware, pittige gesprekken. LTO, LNV, NAJK en Landschappen NL ontkennen ten stelligste dat het landbouwakkoord geklapt is, zoals sommige media dinsdag meldden. Er is volgens de onderhandelaars zeker progressie geboekt, maar op een aantal thema’s liggen de standpunten nog ver uit elkaar.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Geen tijd meer om in rondjes te praten

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


R M
19 apr 2023

Ja, het komt er nu op aan. Blijven zitten en meepraten maar niet de sector offeren zijn 2 dingen die niet samen gaan. Van Der Tak speelt hoog spel. Opties: geen akkoord of knarsetandend instemmen met een akkoord met nog meer boeren-offers, bovenop de rampen die ons dit jaar al hebben getroffen. Ik zeg: we hebben met de bufferzones al zoveel ingeleverd, meer is GEEN optie. De achteloze nutriënten aanwijzing van half Nederland is gebaseerd op onwaarheden, maar zal een volgende ramp opleveren. Welke offers brengen de natuurclubs (met geld van de overheid), welke offers brengen de supermarkten? Nou??

piet Berkel
19 apr 2023

Ik denk dat BBB ook graag een akkoord wil. In dit akkoord zal de regering echt perspectief moeten bieden. D66 kan dan stilzwijgend doorregeren, maar is eigenlijk uitgeschakeld. BBB kan dan in een rustiger vaarwater, de juiste koers houden.Het huidige polariserende regeringskliekje, krijgt niks voor elkaar. Zodra BBB in de eerste kamer zit, kan er doorgepakt worden. Onafhankelijk van de Linkse Wolk, met een gedegen akkoord is winwin.

K. M. Kostelijk
19 apr 2023

Respect voor de LTO ers die aan de onderhandelingstafel blijven zitten want het is zwaar werk om aan een zo goed als dood paard te trekken.Ik verwacht niet dat er een akkoord kan komen omdat de belangen en eisen veel te ver uit elkaar liggen.Het is goed dat er al wel partijen zijn uitgestapt vanwege de eisen die onrealistisch zijn bevonden.Alle partijen moet echter niet het verwijt krijgen vroegtijdig de hakken in het zand te zetten maar aan het eind van de onderhandelingen zal wel duidelijk worden of de andere onderhandelingspartner (de overheid) onrealistische eisen heeft gesteld zonder de bijbehorende vergoedingen en het beloofde perspectief te garanderen.

Rene Berg
19 apr 2023

beide heren vd tak en meijer zijn van cda huize en die zullen eens even laten zien dat zij een akkoord kunnen sluiten om bbb wind uit de zeilen te halen over onze rug ze zitten er alleen voor eigen glorie

D.J. Moorlag
18 apr 2023

Hoe kunnen we voorkomen dat lto een akkoord voor niet leden afsluit

Weg
18 apr 2023

Het zal nog een hele tour worden om intensieve lto-ers van wat cda grond te voorzien...

Armer
18 apr 2023

Waren dat allemaal betaalde uren vergaderen? Hoeveel uren zouden er bij elkaar gedeclareerd worden en wie betalen die uren?