Friese melkveehouder: ‘Ik kan nu verder extensiveren’

Stichting Aardpeer biedt via een pachtconstructie boeren de kans natuurvriendelijker te werken. Dat met geld van beleggers. De Friese melkveehouder Jaring Brunia is een van de eerste boeren die van de constructie gebruikmaakt. “Door de extra grond kan ik meer koeien melken en tegelijkertijd verder extensiveren.”

Foto: Anne van der Woude

Foto: Anne van der Woude


Melkveehouder Jaring Brunia uit het Friese Raerd weet als geen ander: buurmans grond komt maar één keer te koop. De ouders van één van zijn vrienden stopten met hun bedrijf. Hij had belangstelling voor de vrijkomende grond. Sterker nog, die 25 hectare wilde hij er dolgraag bij hebben. Dat zou hem de kans geven om verder te extensiveren. Maar de realiteit is weerbarstig. De banken die hij benaderde, zagen er helemaal niks in. Die grondaankoop zou de jonge ondernemer financieel nooit kunnen opbrengen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Voldoen aan de criteria van Aardpeer

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


John Arink
13 apr 2021

Top actie Jaring, je ziet gelukkig mogelijkheden waar anderen slechts beren zien. Veel succes met je prachtige bedrijfsopzet.

3ba5ffcc-a934-48dd-af4b-699e0783f453
12 apr 2021

Hoop voor de man dat de canon niet geïndexeerd word voor rente en inflatie.

Maas
11 apr 2021

aardpeer.nl

Altena
11 apr 2021

Wat is aardpeer en hoe komen die aan geld?