‘Extra ecopunten zijn nu nog “waardeloos”’

Door de historische ontwikkeling van ons melkveebedrijf zijn wij extensief en natuurinclusief. Bij overname was er een beperkt melkquotum. We kochten regelmatig grond of quota van onze buren, maar verder dan 10.000 kilo melk per hectare zijn we nooit gekomen. Ook stalruimte was een beperkende factor. Het bleef bij 100 melkkoeien, extra jongvee-opfok en 125 fokschapen.

Foto: Michel Velderman

Foto: Michel Velderman


Bij het vorige GLB was onze inkomenssteun niet meer gerelateerd aan productie maar aan beschikbare grond. 7 jaar profiteerden wij met 74 hectare die we inmiddels konden gebruiken en zagen onze toeslag verdubbelen. In 2016 deden we een bod op 54 hectare natuur in een ecologische verbindingszone. Bos en schraal grasland, afgestoten door de provincie, omdat het onderhoud te duur was. Een mooie kans om op een goedkope manier natuurinclusief te worden. 20 hectare werd ons gegund en zo werden we een mini-terreinbeherende organisatie met 13 hectare bos, elzenkades en 7 hectare schraal grasland. De andere kavels kwamen in handen van een goede kennis en daarvan nemen wij nu een deel van het onderhoud voor onze rekening.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Schaduw voor grazend vee

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Jan Hospers
1 nov 2023

153 miljoen gedeeld door 1.8 miljoen hec is dacht ik 87 euro daarom doe ik niet mee

Armer
1 nov 2023

Dit is de toekoms, bart. Natuur organisaties willen/krijgen steeds meer land maar willen/kunnen dat niet onderhouden. Onderhoud uit laten voeren door loonwerkers is voor die clubs te duur. De overheid wil dat dat onderhoud in de toekomst door boeren gedaan wordt. Dus boeren uitknijpen zodat ze dat onderhoud wel moeten uitvoeren voor hun bestaan. Komt er in het begin wel wat opbrengst van die grond maar als de bodemvoorraad helemaal leeg is, is het gedaan met het voordeel. Wordt een grote flop.

B.H.M. Tuinte
1 nov 2023

succes met het geld, dit is toch geen manier van normaal het boerenbedrijf runnen