Duitsland test AVP-vaccin bij wilde zwijnen

Afbeelding ter illustratie. Foto: Jan Vullings
In Duitsland wordt een levend vaccin tegen Afrikaanse varkenspest getest bij wilde zwijnen. Dit gebeurt onder leiding van het nationaal referentielaboratorium Friedrich-Loeffler-Intsitut (FLI). Getest wordt met orale toediening van het vaccin. Dit vertelde dierenarts Anne Hiller onlangs tijdens een ledenavond van vleesbedrijf Westfleisch.
De werkzaamheid van het vaccin is bijna 100%, mits de entreactie voldoende is. Het moeilijke aan vaccinatie van wilde zwijnen is om elk dier in een kudde voldoende entstof op te laten nemen. Gestuurd kan worden met de dosering en het gebruikte aas waar het vaccin inzit. Ook is het mogelijk om de vaccinatie te herhalen. Volgens rekenmodellen is de bescherming voldoende als 60% van de wilde zwijnen in het koppel is gevaccineerd.
Over de termijn waarop het vaccin beschikbaar is, durven ingewijden niets te zeggen. De toelatingsprocedures kosten normaal gesproken enige jaren. De resultaten van de proef zijn tot dusver heel uniform. Dat maakt het voor de autoriteiten makkelijker om over een toelating te beslissen. Het vaccin zal een toelatingsprocedure bij de Europese autoriteit voor voedselveiligheid moeten doorlopen (EFSA, red.).
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









