Duitse NAP-adviesraad: geen concreet plan of haalbare alternatieven voor minder pesticiden

De Duitse Wetenschappelijke Adviesraad voor het Nationaal Actieplan Gewasbescherming (NAP) oordeelt kritisch over het nieuwe gewasbeschermingsprogramma van de Bondsregering. Volgens de raad, zo meldt top agrar, ontbreken concrete stappen en haalbare alternatieven om het gebruik van chemische stoffen echt te verminderen.

minder pesticiden Duitsland

Zowel de Duitse adviesraad als de Nederlandse Raad van State zeggen dat je pesticiden pas mag vervangen als alternatieven goed werken, niet te duur zijn en gemakkelijk in gebruik. Nu is dat in de praktijk vaak niet het geval. Foto: Mark Pasveer


Het programma van het Federale Ministerie van Voedsel en Landbouw (BMELH) zet in op forse reductie van pesticiden. De adviesraad begrijpt het doel, maar noemt het plan te vaag. “Er zijn veel goede bedoelingen, maar weinig bindende maatregelen of tijdschema’s”, zegt voorzitter prof. dr. Teja Tscharntke van de Universiteit Göttingen. Volgens hem ontbreekt het aan uitgewerkte alternatieven, zoals gewasdiversificatie, behoud van landschapselementen, digitale monitoring en veredeling van resistente rassen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Halvering gebruik is geen halvering risico

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.