Duitse deelstaten: landbouw beter beschermen tegen grondhonger

landbouwgrond woningbouw Duitsland

Uien planten op een perceel in het Kreis Borken, in de buurt van de Nederlandse grens ter hoogte van Winterswijk. Foto: Henk Riswick


De deelstaten van Bondsrepubliek Duitsland willen betere planologische bescherming tegen oprukkende woningbouw. Ze hebben hierover gezamenlijk een standpunt naar voren gebracht in Berlijn, maar de regering heeft de bezwaren verworpen. Daarover bericht het Duitse landbouwvakblad top agrar.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In Duitsland is net als in Nederland een tekort aan woningen. De nieuwe Duitse regering heeft daarom een bouw-turboprogramma opgesteld om extra woningen te bouwen. Boerenorganisaties vrezen dat dit ten koste gaat van ruimte voor landbouw. En ze vinden hierin sinds kort steun bij de deelstaten. Deze hebben in reactie op het wetsvoorstel, waarin het turboplan is opgenomen, gepleit voor meer aandacht voor de positie van de landbouw en landbouwbedrijven.

De instanties wijzen op het grote systeembelang van de landbouw en op het geopolitieke belang van voedselproductie en voedselzekerheid, evenals op de klimaatverandering. Elk agrarisch perceel van meer dan een hectare zou op de lange termijn bescherming verdienen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


W. K
6 aug 2025

die beginnen het te begrijpen.

W. K
6 aug 2025

die beginnen het te begrijpen.