Drentse coalitie wil wolvenvrije regio

Drenthe wil in de Europese Unie gaan pleiten voor het aanwijzen van een wolvenvrije regio in de provincie. De partijen BBB, PvdA, VVD en CDA hebben dat afgesproken in het coalitieakkoord, dat donderdag is gepresenteerd.

Alle prestarters, melkvervangers en overige biggenvoerconcepten zijn overbodig met met spenen op vijf weken leeftijd. Alleen biggenkorrel is genoeg. - Foto: Ton Kastermans fotografie

Alle prestarters, melkvervangers en overige biggenvoerconcepten zijn overbodig met met spenen op vijf weken leeftijd. Alleen biggenkorrel is genoeg. - Foto: Ton Kastermans fotografie


"We willen zorgen dat Nederland een voorbehoud kan maken in de wetgeving, zoals nu al in Scandinavische landen het geval is", verklaarde BBB-fractieleider Gert-Jan Schuinder. Hoe de wolf vervolgens buiten de provincie kan worden gehouden, weten de partijen niet.De BBB werd in maart veruit de grootste partij in het Drents parlement met zeventien van de 43 zetels. De andere coalitiepartijen blijven daar met vier of vijf zetels ver achter. Dat vertaalt zich niet alleen in twee BBB-gedeputeerden en voor de andere partijen elk één, maar ook in de portefeuilleverdeling. De BBB sleepte de belangrijke portefeuilles landbouw, stikstof, natuur en financiën binnen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Contact met inwoners provincie

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.