Deskundigengroep: kans op uitbraak vogelgriep laag tot matig

Kans op vogelgriepuitbraak op commerciële pluimveebedrijven in Nederland laag tot matig, zegt deskundigengroep, maar onzekerheid blijft door vogeltrek en uitbraken in Europa.

Sinds december vorig jaar zijn er in Nederland geen nieuwe vogelgriepuitbraken gemeld. Foto: ANP

Sinds december vorig jaar zijn er in Nederland geen nieuwe vogelgriepuitbraken gemeld. Foto: ANP


De kans dat er nu hoogpathogene vogelgriep (HPAI) uitbreekt op een commercieel pluimveebedrijf in Nederland, wordt als laag tot matig ingeschat. Daarbij is er geen verschil in risico per regio. Dat blijkt uit het verslag van de Deskundigengroep Dierziekten. Deze beoordeling kent echter een grote mate van onzekerheid, zeggen de deskundigen, die op 29 oktober bijeen waren.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In Nederland zijn er sinds december vorig jaar geen uitbraken geweest. Bij de recente monitoring van wilde vogels door Erasmus MC en WVBR zijn ook geen levende of dode vogels positief bevonden. Daarnaast zijn er recent evenmin H5-positieve zoogdieren gevonden in Nederland.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.