Acht koeien geruimd op BSE-bedrijf

Acht koeien van het bedrijf waar woensdag BSE is vastgesteld zullen worden geruimd. Aanvankelijk meldde minister Piet Adema aan de Tweede Kamer dat er dertien dieren moesten worden geruimd. In een debat met de Tweede Kamer corrigeerde hij dat.

Bekende symptomen van BSE bij levende dieren zijn onder andere gedragsveranderingen, zoals nervositeit. - Foto: Canva/Getty Images

Bekende symptomen van BSE bij levende dieren zijn onder andere gedragsveranderingen, zoals nervositeit. - Foto: Canva/Getty Images


De preventieve maatregelen worden getroffen om te voorkomen dat dieren met een verhoogd risico op BSE in de voedselketen terecht komen. De ruiming gaat om nakomelingen van het besmette dier, dieren die een jaar voor tot een jaar na het besmette dier op hetzelfde bedrijf zijn geboren, en dieren die in hun eerste levensjaar samen met het besmette rund op hetzelfde bedrijf zijn gehouden.De Kamer toonde zich woensdag tevreden met het optreden van de minister bij de jongste BSE-uitbraak. Zowel minister Adema (LNV) als minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) benadrukten dat er geen gevaar is voor de volksgezondheid. Het besmette dier is niet in de voedselketen terechtgekomen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Geen symptomen bij BSE-koe

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.