Denemarken sterkste groeier in EU-pluimveesector


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Brussel – De pluimveesector in Denemarken groeit het sterkst in Europa. Dit blijkt uit gegevens van de Europese Commissie.Volgens marktberekeningen van de Europese Commissie zal de Europese Unie (EU) 0,8 procent minder pluimveevlees produceren in 2012. De productie van consumptie-eieren zal 0,1 procent stijgen. Het totaal aantal eieren in de EU zal met 0,2 procent vermeerderd worden.

De groei van consumptie-eieren zal in 2012 het grootst zijn in Denemarken (plus 10,5 procent). Ook Frankrijk en Engeland zullen volgend jaar meer eieren produceren (plus 1,9 en 1,6 procent respectievelijk). De EU exporteert de meeste eieren naar Japan (45.046 ton in 2011), gevolgd door Zwitserland (28.017) en Angola (13.187 ton). Eieren worden door de EU geïmporteerd uit Argentinië (4.490 ton in 2011), Verenigde Staten (3.468 ton) en India (1.040 ton). De productie van eieren in Nederland zal ten opzichte van dit jaar in 2012 niet veel veranderen.

Volgens schattingen voor 2012 zal Denemarken ook het snelst groeien in de productie van pluimveevlees in 2012 (plus 4 procent ten opzichte van 2011). Frankrijk zal 0,5 procent groeien, Hongarije 2,2 procent. Grote daler is Engeland die naar verwachting 2,7 procent minder pluimveevlees zal produceren. De productie in Nederland zal enigzins gelijk blijven.

De grootse importeurs van pluimveevlees naar de EU in 2011 zijn Brazilië, Thailand en Chili (respectievelijk 383.079, 105.417 en 28.366 ton). De totale waarde van de import is circa 1,4 miljard euro. De EU exporteert vervolgens naar Hongkong, Saoedi-Arabië en Benin (respectievelijk 125.837, 100.426 en 79.972 ton in 2011). De totale exportwaarde is circa 1,1 miljard euro.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.