Cosun verlaagt prognose suikeropbrengst

Cosun Beet Company stelt de verwachte suikeropbrengst naar beneden bij naar 12,8 ton suiker per hectare. Dat is 200 kilo minder dan de vorige prognose van 13 ton suiker per hectare. Die nieuwe verwachting is op basis van de bietenopbrengst in de eerste vier weken van de suikerbietencampagne.

Suikerbieten opladen voor Cosun bij een akkerbouwer in Finsterwolde. Foto: Koos van der Spek

Suikerbieten opladen voor Cosun bij een akkerbouwer in Finsterwolde. Foto: Koos van der Spek


De gerealiseerde opbrengsten van de geleverde bieten variëren enorm, van 40 ton tot ruim 100 ton bieten per hectare. Op tijd gezaaide bieten op drogere percelen doen het goed, terwijl laat gezaaide bieten op nattere percelen met structuurschade het laten afweten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Ook bladschimmels slaan hard toe, begin september kreeg met name cercospora kans zich uit te breiden. Aantastingen kunnen niet weggespoten worden. Het IRS wijst telers erop dat bespuitingen na half oktober niet meer rendabel zijn, ook niet voor bieten die tot in december mogen doorgroeien. De verschillen in opbrengst tussen percelen zijn ook binnen de verschillende regio’s groot.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.