‘Caroline van der Plas heeft een probleem’
Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging geeft toe dat de veehouderij te veel stikstof uitstoot. Ze stelt weliswaar vragen bij de meetmethoden en de voorstellen van het kabinet, maar ze ontkent niet dat er een probleem is. En dat creëert een probleem voor haar.

Caroline van der Plas voor aanvang van het debat over het stikstofbeleid op 23 augustus. - Foto: ANP
Haar mening spoort namelijk niet met die van een groot deel van haar achterban. Uit een onderzoek van Nieuwe Oogst onder bijna 1400 boeren blijkt dat 66% van de boeren vindt dat Nederland geen stikstofprobleem heeft. “Alleen de overheid heeft een probleem”, zo wordt gezegd. “Het is een gecreëerd juridisch of papieren probleem”. Dat zegt dus twee derde deel van de boeren.
Provinciale Statenverkiezingen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Caroline kan dat ook beter zo brengen, want dan kun je er later, als er nog meer naar buiten komt, weer onderuit.Dus de waarheid is wil je bepaalde soorten in Nederland, dan heb je met stikstof een probleem, dan moet je grond afgraven, de drond bemonsteren, het goed onderhouden en zorgen dat er niet teveel stikstof op komt, om dat te bereiken moet je heel Nederlang leegtrekken.