Camera de baas op precisieschoffel Photoheyler

De schoffel van Photoheyler schoffelt onkruid in de rij. Dat kunnen er meer, maar de roterende messen maken de machine uniek. Gangbaar zijn heen-en-weer gaande schoffelmessen. Uniek is ook het in de rij houden van de schoffel. De camera’s herkennen de rijen en sturen de trekkerwielen, terwijl de steunwielen aan de schoffelbalk synchroon meesturen. De rotors worden met sensoren automatisch op diepte gehouden.

Laatst bijgewerkt:
precisieschoffel Photoheyler

Vier camera’s scannen samen 12 rijen op de schoffel van Photoheyler. De camera’s herkennen de cultuurplanten en sturen roterende schoffels aan die in de rij tussen de culltuurplanten door bewegen. In dit geval gaat het om valeriaan. Bijzonder is ook dat de camera’s de trekker sturen om nauwkeurig de rijen te volgen. Gps komt er niet aan te pas. Een knap stukje techniek waarbij het werktuig het stuur van de trekker overneemt. – Foto's: Michel Velderman


De rotorschoffel van het Duitse Photoheyler is al langer in ontwikkeling, maar vrij recent op de markt. In Nederland draait inmiddels het eerste exemplaar. Boerderij zag de schoffelmachine aan het werk in het gewas valeriaan. Een bijzonder gezicht: twaalf rotors op een rij die al rijdend tussen de planten door het onkruid weg meppen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Er steekt een verrassende techniek achter de machine. De valeriaan stond op Drentse zandgrond. Als gevolg van een te nat plantseizoen vorig jaar was de stand onregelmatig en de grond wat ongelijk, maar dat bleek de schoffel niet te deren. Mits er enige ruimte tussen de planten zit, vanaf zo’n 10 centimeter afstand, kan de Photoheyler het veld vrijwel volledig schoffelen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Mechanisatienieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.