Brussel staat gebruik diermeel in veevoer deels toe
Het Europees verbod op het toevoegen van diermeel aan veevoer wordt deels ingetrokken. De Europese Commissie heeft definitief ingestemd met een voorstel om verwerkte dierlijke eiwitten onder voorwaarden weer toe te staan in veevoer.

Varkensvoer. Het algehele verbod op diermeel werd in 2001 ingevoerd tijdens de BSE-crisis, omdat deze ziekte zich via het voer verspreidde. - Foto: Henk Riswick
Diermeel van pluimvee en insecten mag worden verwerkt in varkensvoer en diermeel van varkens en insecten wordt toegestaan in pluimveevoer. Ook gelatine en colagenen van herkauwers mogen worden toegevoegd aan veevoer voor niet-herkauwers. Voor herkauwers blijft het verbod op diermeel in het voer van kracht, vanwege het risico op BSE. Het algehele verbod op diermeel werd in 2001 ingevoerd tijdens de BSE-crisis, omdat deze ziekte zich via het voer verspreidde.De Europese Commissie baseert haar besluit op wetenschappelijke advies van de Europese Autoriteit voor Voedsel en Veiligheid, Efsa. Eerder dit jaar stemden zowel het Europees Parlement als de Europese lidstaten vertegenwoordigd in het Permanent Comité voor planten, dieren, levensmiddelen en diervoeders (Scopaff) al voor het voorstel.
Mijlpaal in verduurzaming voedselketen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Het vreemdste is dat de dieren die in het in het voer gegeten hebben, gewoon hier het vlees geimpoteerd werd/wordt