Brussel geeft groen licht voor opkoopregeling kleine sectoren

Het riviertje De Gulp, hier bij het Limburgse Slenaken. – Foto: Twan Wiermans
De Europese Commissie geeft Nederland groen licht om €50 miljoen uit te trekken voor een opkoopregeling voor kleine sectoren. In het kader van de Europese staatssteunregels moet een dergelijke regeling goedgekeurd worden.
De nieuwe regeling is bedoeld voor sectoren die niet konden meedoen aan de Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties (Lbv) of de piekbelastersregeling (Lbv-plus). Aan deze regelingen mochten alleen bedrijven met melkvee, varkens, kippen, vleeskalveren of kalkoenen meedoen. De nieuwe regeling is voor bedrijven met melkgeiten, overig rundvee (zoogkoeien, vleesstieren), konijnen, vleeseenden en vleeskalveren. Kalverhouders kwamen eerder wel in aanmerking kwamen voor de Lbv-plus, maar niet voor de Lbv.
Veehouders moeten voldoen aan de drempelwaardes voor stikstofdepositie uit de eerdere regelingen, en kunnen onder de nieuwe regeling maximaal 120% van de bedrijfswaarde vergoed krijgen – afhankelijk van of zij in aanmerking kwamen voor de voorwaarden om als piekbelaster aangemerkt te worden uit de Lbv-plus. Zo niet, dan kunnen ze net als bij de Lbv 100% van de bedrijfswaarde vergoed krijgen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Hoe veel van het ontvangen bedrag gaat weer terug naar de fiscus geef eens een voorbeeld