Brabant wil veehouders weg hebben uit extensiveringsgebied


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De provincie Brabant gaat haar best doen om veehouders uit extensiveringsgebieden weg te krijgen.Veel veehouders kunnen op basis van bestaande rechten hun bedrijf nog wel uitbreiden, maar dat strookt niet met het Brabantse reconstructieplan. Daarom gaat de provincie veehouders benaderen om hun bedrijf te verplaatsen naar Landbouw Ontwikkelingsgebieden (LOG’s) of naar het buitenland.

Intensieve veehouderijen binnen 250 meter van natuur- of dorpsranden moeten daar op termijn verdwijnen, maar hebben nu nog de mogelijkheid om uit te breiden. Door emmissiearme bouwsystemen te combineren met luchtwassers blijft de veehouder binnen de milieu-eisen. De provincie Brabant is er bij gebaat dat die bedrijven niet uitbreiden maar verplaatsen naar een LOG. Met extra subsidies wil de provincie veehouders overhalen dat te doen.

De provincie zou daarnaast ook graag zien dat melkveehouders binnen de grenzen van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) hun bedrijf verplaatsen. Er zijn makelaars ingeschakeld om grond voor een nieuw bedrijf te zoeken in binnen- en buitenland. De provincie kondigde eerder al aan over te gaan tot onteigeningen als boeren niet van genoemde mogelijkheden gebruik maken.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.