Bleker wil gebiedsautoriteit voor beheer natuur en landschap

Zwolle – De ouderwetse Boermarke is voor staatssecretaris Bleker het voorbeeld voor de organisatie van het natuur- en landschapsbeheer.Hij vindt het nodig dat er regionale autoriteiten komen die het beheer per gebied regisseren. Die autoriteiten moeten nadrukkelijk niet het rijk of de provincie zijn.
Dat zei Bleker vrijdag in Zwolle bij de startbijeenkomst van de nieuwe koepelorganisatie voor agrarisch en particulier natuur- en landschapsbeheer APNL.
In de gebiedsautoriteit kunnen natuurorganisaties samenwerken. Boeren die zich niet willen conformeren aan dit model, waarschuwt Bleker dat ze zich moeten afvragen: waarom doe ik dan mee aan beheer? ”Freeriders gaan we niet belonen, dat is de dood in de pot.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









