Berntsen (ABN Amro): ‘Zuivelsector kan 10 tot 20% krimp opvangen’

De melkveehouderij kan een krimp van 10 tot 20% opvangen, stelt ABN Amro-directeur Pierre Berntsen. Een kleinere melkveehouderij heeft ook voordelen voor de blijvers.

Pierre Berntsen (ABN Amro): "We zien een grote variatie tussen bedrijven in zowel kosten als opbrengsten."

Pierre Berntsen (ABN Amro): "We zien een grote variatie tussen bedrijven in zowel kosten als opbrengsten."


De stikstofcrisis houdt de sector gegijzeld en de komende jaren liggen er grote opgaven op het gebied van klimaat, water en natuur. Aan de andere kant liggen opbrengstprijzen op historisch hoge niveaus, net als de kosten.Pierre Berntsen, directeur agrarische bedrijven bij ABN Amro, ziet dat de meeste bedrijven daarvan profiteren. “Een uitzondering daargelaten zijn de meeste bedrijven in de huidige markt in staat om goede resultaten te boeken. Onduidelijk is hoelang de situatie zo blijft. Inflatie en een aanstaande recessie kunnen leiden tot vraaguitval waardoor een andere marktsituatie ontstaat.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Sterke internationale reputatie

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Jannes Uken
13 okt 2022

GLB geld omlaag, koe aantallen omlaag gaat de melkprijs omhoog? Hoe wil je je staande houden in de competitie?Ziet de bankier zijn geld ook wegdrijven?

Groot
13 okt 2022

Ik ben een beetje benieuwd hoeveel krimp ABN Amro op kan vangen....