Begin realisatie Oostvaarderswold


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Provinciale Staten van Flevoland hebben gisteravond ingestemd met de structuurvisie Oostvaarderswold.Dat betekent dat de realisatie van dit ruim 1.800 hectare grote natuur- en recreatiegebied kan beginnen.

Nu de structuurvisie is vastgesteld, kunnen bestemmingsplannen worden opgesteld en kan de aanleg van het nieuwe natuur- en recreatiegebied beginnen. Het gaat om onder meer het uitgraven van waterstrengen, het aanplanten van natuur en de bouw van ecoducten over de snelweg A6 en regionale wegen. De eerste boeren moeten na het opstellen van de bestemmingsplannen plaats maken voor het natuurgebied.SchadeloosDe provincie heeft samen met het ministerie van LNV al voor het opstellen van de structuurvisie vastgelegd dat de 35 boeren die verplaatst moeten worden, volledig schadeloos worden gesteld. De provincie is momenteel met het grootste deel van hen in gesprek om ervoor te zorgen dat de verplaatsing van deze bedrijven goed kan verlopen.

Het Oostvaarderswold gaat de Oostvaardersplassen bij Almere en het Horsterwold bij Zeewolde met elkaar verbinden, waardoor een aaneengesloten natuurgebied van 15.000 hectare ontstaat. De realisatie van het gebied neemt ongeveer vijf jaar in beslag, waarmee eind 2014 de eerste robuuste verbinding van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) in Nederland een feit is.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.