Amerikaans Simplot zoekt samenwerking met Belgische fritesfabrikant Clarebout

Het Amerikaanse foodservicebedrijf Simplot Foods is bezig de Belgische fritesfabrikant Clarebout over te nemen of daar intensief mee te gaan samenwerken. Clarebout is nu nog niet actief op de Amerikaanse markt en Simplot nog niet op de Europese markt.

In de Belgische fritesfabrikant Clarebout ziet het Amerikaanse foodservicebedrijf Simplot Foods een ideale partner. Foto: Jan Willem Schouten

In de Belgische fritesfabrikant Clarebout ziet het Amerikaanse foodservicebedrijf Simplot Foods een ideale partner. Foto: Jan Willem Schouten


Clarebout groeide in minder dan dertig jaar uit tot een grote aardappelverwerker met een omzet van meer dan €1 miljard in 2022. Dat is het laatste jaar waarover het bedrijf cijfers publiceerde, memoreert de Vlaamse landbouwwebsite Vilt.be. Sindsdien is er verdere groei geweest, mogelijk ligt de omzet nu al tegen €2 miljard. In België geldt Clarebout Potatoes inmiddels als de grootste aardappelverwerker en wereldwijd zou het alleen McCain (Canadees) en Lamb Weston (Amerikaans) nog voor moeten laten gaan.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Clarebout maakt vooral diepvriesaardappelproducten voor private labels. Het is een familiebedrijf met twee grote productielocaties in Nieuwkerke en Waasten, en daarnaast een aantal opslagplaatsen. In het Franse Duinkerke wordt momenteel een nieuwe fabriek gebouwd. Het bedrijf nam afgelopen jaren andere partijen in de Belgische aardappelverwerkende industrie over.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.