Aardappeltermijnmarkt op sterven na dood

Het einde nadert voor de aardappeltermijnmarkt. De regels om in termijncontracten te handelen zijn voor zowel kopers als verkopers dusdanig aangescherpt dat de handel bijna onmogelijk wordt voor de gewone boer. De akkerbouwsector betreurt het als de termijnmarkthandel in aardappelen wegvalt.

aardappeltermijnmarkt

Bij een hoge prijs missen boeren de termijnmarkt niet, maar als de hoge prijs wegvalt, kan de termijnmarkt soms net het verschil maken, zegt LTO-bestuurder Hendrik Jan ten Cate. - Foto: Peter Roek


De afwikkeling van contracten werd voorheen probleemloos door BinckBank gedaan. In augustus 2019 nam Saxo Bank BinckBank over. Toen Saxo in 2022 inzag dat 90% van de aardappeltermijnmarkt via hun platform werd verhandeld, werden de eisen door Saxo aangescherpt. Reden was het in hun ogen toegenomen risico. Daarom tuigde beurshandelaar DCA-Finance een nieuwe route op voor de financiële verwerking van transacties.Binnenkort kan via het Britse investeringsbedrijf ADM Investor Services International Limited (ADMISI) in agrarische termijncontracten worden gehandeld. Dat is echter alleen interessant voor een aantal hele grote telers, handelsbedrijven en fritesbedrijven. Dit komt doordat minimaal € 100.000 verzekeringskapitaal moet worden gestort op de termijnmarktrekening. En dat is voor de meeste telers niet haalbaar.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Posities omzetten kost tijd

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.