Vertrouwen in Landbouwakkoord onder Agractie-achterban naar nulpunt
Bart Kemp, voorman van Agractie en zijn achterban hebben geen vertrouwen in het Landbouwakkoord, omdat er weinig tot geen onderhandelingsruimte bleek te zijn de afgelopen maanden. “Liever geen akkoord dan een slecht akkoord,” aldus Kemp.

Bart Kemp tijdens een informatieavond van Agractie over het Landbouwakkoord, donderdagavond 30 maart in Putten (Gld.). - Foto: ANP
Als Bart Kemp vorige week nog twijfelde over het opstappen van de onderhandeltafel van het Landbouwakkoord, nam zijn achterban die twijfel donderdagavond in Putten volledig weg. Bijna niemand gaf aan vertrouwen te hebben in een Landbouwakkoord. Een aantal aanwezigen wilden zelfs van Kemp weten wat ze kunnen doen om te voorkomen dat andere belangenbehartigers, met name LTO, wel het akkoord zullen ondertekenen. Maar Kemp wilde het niet over andere belangenbehartigers hebben. “Ik sta voor onze inzet en leg uit waarom wij deze keuze gemaakt hebben. Als jullie kritiek hebben op LTO en je bent nog lid, gebruik die positie. Ik ben geen LTO-lid, nooit geweest ook.”
Opgelegde beperkingen op landbouwgrond
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Bart Kemp is een eerlijke, nuchtere en ook fatsoenlijke leider. Wát een verademing en zo zie je dat het anders kán. Natuurlijk werkt hij niet mee aan een slecht akkoord waar veel te veel voor de sector op het spel staat. Chapeau voor Bart Kemp! Ik heb onvoldoende vertrouwen in Van der Tak; híj was het die de stikstofwet waarin de rampzalige kdw's staan steunde, en dat ben ik niet vergeten. Konkelen tot je erbij neervalt en halfhartige akkoorden die het NPLG in de kaart spelen waarin randvoorwaarden zijn gesteld die ons de das om doen, NEE!