”Truckende tractoren zijn geen bedreiging”

Zoetermeer – Volgens Transport en Logistiek Nederland (TLN) zijn truckende tractoren oneerlijke concurrentie ten opzichte van het beroepsgoederenvervoer.De verladersorganisatie EVO en de brancheorganisatie CUMELA zijn het hier niet mee eens.
Dat de transportsector 20 procent aan omzet misloopt door het gebruik van tractoren in plaats van de diensten van de TLN-leden, is volgens EVO niet hard te maken. De bewering van TLN dat de loonwerksector veel Polen en Roemenen inschakelt als trekkerchauffeur is volgens CUMELA ook onjuist.
Beide partijen zijn het wel eens met TLN dat de verkeersveiligheid van tractoren verbeterd kan worden. EVO kan zich dan ook goed vinden in voorstellen die de initiatiefgroep Peijs eerder deed. Deze initiatiefgroep, die de minister van I&M heeft geadviseerd over het beleid ten aanzien van bos- en landbouwtrekkers, stelde onder andere voor om jonge bestuurders voortaan een rijbewijs te laten halen. Een prima voorstel, zo vindt EVO, met een duidelijke relatie tot verkeersveiligheid.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses








