Scheut extra tarwezetmeel doet wonderen
De pH van het startvoer is op het bedrijf van Tiny van den Berg een wezenlijk aandachtspunt. Extra tarwezetmeel blijkt een effectief middel om colivorming te voorkomen.

Tiny van den Berg bij de pas gespeende biggen. Het opleggewicht in de biggenstal is gemiddeld 7,4 kilo, na vier weken zogen. – Foto: Bert Jansen
Met de jeugdgroei van de vleesvarkens van familie Van den Berg zit het wel goed. De recent opgelegde biggen hebben goed gevulde buiken en maken een vitale indruk. Dat geldt ook voor de dieren met een lager opleggewicht, van twintig kilo of iets meer. Ook die biggen kunnen de overgang van de biggen- naar de vleesvarkensstal goed handelen, zonder zichtbare gevolgen.
Varkensbedrijf Van den Berg in Volkel (N.-Br.)

- 5.200 Beter Leven-varkensplaatsen
- 940 gram groei
- 1,8% uitval
Familie Van den Berg heeft in Langenboom een zeugenbedrijf. Twee derde van de biggen fokken ze op en mesten ze af in Volkel. De overige biggen blijven op het zeugenbedrijf in Langenboom en verkopen ze. De eigen biggen en vleesvarkens worden geproduceerd en geleverd voor het Beter voor Natuur & Boer-programma van Albert Heijn.

Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









