Rabobank: groei wereldwijde rundvleeshandel

Brazilië is de grootste rundvleesleverancier. Het land voert twee keer zoveel uit als Australië, de nummer twee. Foto: Robert Bodde
De wereldwijde rundvleeshandel blijft in de komende vijf jaar groeien, zegt RaboResearch in zijn meest recente rapportage, waarin het de handelsstromen in beeld bracht. Daarbij verwacht het overigens dat de groei gematigder is dan in de afgelopen vijf jaar, waarin het 14% groeide tot bijna 13 miljoen ton in 2024.
RaboResearch ziet dat de handelsstromen in 2024 ondanks de groei niet veel afwijken van die van vijf jaar eerder. De grootste rundvleesexporteurs blijven Brazilië, Australië, India en de Verenigde Staten (VS). De grootste importeurs zijn net als toen China, de VS, Japan en Zuid-Korea. Daarbij ziet de onderzoeker dat China inmiddels de VS van de troon heeft gestoten als grootste importeur. De import van rundvlees steeg van iets meer dan 2 miljoen ton naar meer dan 3,5 miljoen ton. Dankzij die vergroting van deze import ziet Brazilië de uitvoer stijgen van 2,3 miljoen ton in 2019 naar 3,6 miljoen ton vorig jaar.
Verstoringen door ziekte
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









