Provincies hebben stikstofbank klaar

Foto: Mark Pasveer

Foto: Mark Pasveer


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De provincies zijn rond met het inrichten van de stikstofbank om emissieruimte uit te kunnen geven voor vergunningen. De stikstofbank moet nu ‘gevuld’ worden met beschikbare stikstofruimte, aldus de uitvoeringsorganisatie van de provincies, op de site van Bij12.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Ruud Hendriks
16 jul 2021

Stikstof is een optelsom van meerdere bronnen die allemaal zullen moeten beperken. Nederland is op de stikstofuitstoot kaarten een van de donkere plekken. De landbouw benut maar 50% van de stikstof waardoor ook die een substantiële bijdrage in de stikstofdruk geeft. CO2 is een ander verhaal, gewassen nemen op wat bij verteren door mens, dier en bodem weer vrij komt. De CO2 in het productieproces (brandstof, materiaal, verwerking) wordt niet meer door de gewassen opgenomen. Per kg geproduceerde energie via gewassen gebruikten we in 2015 6 keer zoveel energie als in 1950. Dat betekent ook 6 keer zoveel CO2.

Bol
13 jul 2021

Ze hadden/moeten de landbouw uit die stikstof discussie moeten laten .Die koeien en schapen produceren net zo veel co2 als de planten hebben opgenomen.Als je een koppel koeien ziet lopen gelooft toch geen mens dat dat ook maar enig invloed heeft op een natuurgebied verder op en die paar dagen per jaar dat die boer zijn land bemest maakt ook niks uit.Nu met de coronaepidemie dat het land gedeeltelijk plat ligt is de lucht wel schoon. Volgens mij worden er smerige spelletjes gespeeld of er zijn een stelletje verschrikkelijke domoren die het voor het zeggen hebben die het land kapot maken.

Hilhorst
13 jul 2021

Het is toch om te janken dat men dit serieus meent en gaat nemen. het eindelijke resultaat 0,0 nada niks.