PIC omarmt Caliper als meetinstrument voor zeugenconditie

Fokkerijorganisatie PIC heeft de Caliper omarmd als instrument om de conditie van zeugen te meten.

De Caliper is een simpel maar doeltreffend hulpmiddel. In de stal meet het instrument de hoek van de rug van een zeug, ter hoogte van de laatste rib. Foto: PIC-NL

De Caliper is een simpel maar doeltreffend hulpmiddel. In de stal meet het instrument de hoek van de rug van een zeug, ter hoogte van de laatste rib. Foto: PIC-NL


Het is een simpel maar doeltreffend instrument: de Caliper. Met dit praktische hulpmiddel in de stal wordt de hoek van de rug van een zeug gemeten, ter hoogte van de laatste rib. Aan de hand van deze hoek wordt de fysieke conditie van de zeug vastgesteld. Een te scherpe hoek duidt op een te magere zeug, die onvoldoende in conditie is. Een vlakkere rug wijst op een betere lichaamsvulling, met voldoende spier- en spekdikte. Zeugen met een te vlakke rug zijn juist te zwaar in conditie. Met de Caliper kan de conditie van zeugen rondom het werpen, spenen en het begin van de dracht snel worden gemeten. PIC-NL zet de Caliper in op zijn eigen bedrijven en bij klanten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

“De Caliper is een eenvoudig instrument. Het nut en de werking ervan zijn echter wetenschappelijk onderbouwd”, zegt Marc Schuttevaar namens PIC-NL.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.