Op tijd beginnen is alles bij vliegenprobleem
De tijd van vliegenoverlast is weer begonnen. Er zijn volop manieren de overlastgevers aan te pakken. Tijdig beginnen is de crux.

De laatste jaren maakt het gebruik van biologische bestrijding met roofvliegen en sluipwespen opmars. Het past in het streven van de sector om het gebruik van chemische middelen te verminderen. Het vraagt wel een planmatige aanpak. - Foto: Bert Jansen
Vliegenoverlast op bedrijven met vee is van alle tijden. Ze zijn niet alleen hinderlijk voor mens en dier maar veroorzaken ook onrust en steekwonden. Dat kan tot ontstekingen en nare aandoeningen leiden. Vliegen kunnen via bloed ook infecties overbrengen. Voor de rundveehouderij zijn met name de oogontsteking houw, zomerwrang en blauwtong bekende voorbeelden.Eelke Raven, rundveedierenarts bij Gelre Dierenartsen, ervaart dat de risico’s er nog altijd zijn. Wel is zomerwrang minder een item dan een paar jaar geleden. “Er is in het algemeen meer aandacht voor en op veel bedrijven zijn de omstandigheden verbeterd. Maar het blijft een aandachtspunt. Dat geldt ook voor ooginfecties bij weidend vee.” De grootste problemen door vliegen ziet zijn in de praktijk in de gezondheidssituatie op de bedrijven zelf: groeivermindering bij jongvee en een lagere voeropname en melkproductie bij koeien.
Tijdig beginnen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









