Oogstprognose aardappelen opnieuw lager

Aardappelopbrengsten EU

Het Mars-rapport noteert voor Nederland een gemiddelde oogst van 39,5 ton aan consumptie-, poot en zetmeelaardappelen. – Foto: Koos Groenewold


Aardappelopbrengsten in de EU zijn volgens de jongste ramingen dit jaar lager dan het vijfjarige gemiddelde: 35,1 ton per hectare in 2024 tegenover 35,4 ton als vijfjarig gemiddelde. De oogstprognose is ten opzichte van juni verder verlaagd in het Mars-rapport van de EU.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het rapport maakt duidelijk dat weersomstandigheden telers in de meeste EU-landen parten spelen. Koud en aanhoudend nat weer zorgen voor lagere opbrengstverwachtingen. Ook zijn er minder zonuren. Dit zorgt ervoor dat de opbrengstprognoses voor alle gewassen in de EU onder het vijfjarige gemiddelde liggen.

Nederland staat in Europa op de derde plaats met een geschatte gemiddelde opbrengst van 39,5 ton per hectare consumptie-, poot en zetmeelaardappelen. In kilo’s een forse stap terug. Het vijfjarig gemiddelde in Nederland is 42,2 ton per hectare.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.