NRC: politietop wilde geen dierenpolitie


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Rotterdam - De politietop heeft eind augustus overwogen niet meer mee te werken aan de invoering van de dierenpolitie.Dat blijkt uit gesprekken met betrokkenen en uit vertrouwelijke documenten, waarover NRC Handelsblad beschikt.

Invoering van de dierenpolitie is een van de punten die de PVV afdwong bij de totstandkoming van het minderheidskabinet. NRC meldt dat in de Raad van Korpschefs veel weerstand was tegen een gespecialiseerde dierenpolitie. Pas na druk van minister Opstelten zijn er stappen genomen om de dienst van de grond te tillen.

De korpschefs hebben hun steun gegeven mede omdat de korpsen ‘en de minister elkaar nodig hebben bij de inrichting van de Nationale Politie’, staat in een interne notitie van de Raad van Korpschefs.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.