Nieuwe voorwaarden derogatie: strengere mestnormen in groter gebied

Het gebied waar strengere mestregels gaan gelden, wordt uitbreid. Dat blijkt uit een brief van plaatsvervangend landbouwminister Carola Schouten over de derogatiebeschikking.

Vanaf 2023 is het niet meer mogelijk derogatie aan te vragen voor percelen in grondwaterbeschermingsgebieden en in Natura 2000-gebieden. - Foto: Henk Riswick

Vanaf 2023 is het niet meer mogelijk derogatie aan te vragen voor percelen in grondwaterbeschermingsgebieden en in Natura 2000-gebieden. - Foto: Henk Riswick


Update: in dit bericht stond dat het scheuren van grasland voor maisteelt niet meer mag op derogatiebedrijven. Dit is onjuist en is uit de tekst gehaald. De Europese Commissie verplicht Nederland om ‘door nutriënten verontreinigde gebieden’ aan te wijzen. Nederland doet dit in eerste instantie door de gebieden in het Oostelijk en Zuidelijk zandgebied aan te wijzen waar nu ook al een strengere derogatienorm geldt.Ook de stroomgebieden van regionale waterlichamen die volgens de nationale analyse waterkwaliteit van PBL zijn aangemerkt als gebieden die slecht, ontoereikend of matig scoren voor nutriënten, komen hieronder te vallen.Het ministerie van landbouw moet deze gebieden nog vaststellen. Dat zal voor 1 januari 2023 gebeuren. In 2024 komen daar nog de gebieden bij waar de landbouw verantwoordelijk is voor meer dan 19% van de totale nutriëntenbelasting. Om welke gebieden dat gaat, is nog niet duidelijk.Voor de aangewezen vervuilde gebieden gelden strengere derogatienormen dan voor de overige gebieden. Daarnaast moeten de totale gebruiksnormen voor alle bedrijven in deze regio’s in 2025 met 20% zijn verlaagd.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lees ook: Brussel wil 22% minder mestproductie in 2025

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Bakker
30 sep 2022

Brussel is evenals onze overheid helemaal doorgeslagen naar een onwerkbare regelgeving. De beste manier om hier wat aan te doen is collectief stoppen met invullen van regelgeving tot er fatsoenlijk beleid komt. We worden gechanteerd door Brussel.

Even anders
29 sep 2022

Heren, fraudebestrijding in de mestbranche moet door de sector breed gedragen worden en dat wordt het niet juist de export van mest is een bron van grootschalige fraude, want om drijfmest te exporteren dien je de mest te scheiden, met een centrifugaal scheider haal je bij uitzondering 20% rendement bij een vijzelpers ligt dat veel lager, dus een voorbeeld om een vracht van 40 ton dikke fractie van gescheiden vleesvarkensmest te krijgen moet je dus 200 ton mest scheiden daarin zit globaal 1400 kg N en 700 Kg P2O5 Bij een scheidingsrendement van 60 % fosfaat kan er in de afgevoerde 40 ton dus max 420 kg fosfaat zitten, maar er gaat geen vracht de grens over met gehaltes onder de 20 kg tot 30 kg fosfaat = 800 kg tot 1200 kg per vracht. Iedereen weet dat maar de sector vind het prima ze staan erbij en juichen het zelfs toe . Vind je het gek dat de EEG vind dat er wat aan gedaan moet worden Overigens de ontvangende landen werken met forfaits dus hun maakt het niet uit wat er in zou kunnen zitten.De overheid kan niet achter elke boer een controleur zetten dus de sector is zelf aan zet. Bij stikstof ligt het scheidingsrendement nog lager

H. van Kuyk
29 sep 2022

Als er een bufferstrook komt, dan moet het waterschap ook zorgen voor het opruimen van het maaisel en niet op de rand laten liggen. Dit is ook bemesting, ik zie het in natuurgebieden waar niet bemest mag worden maar het gras op de slootrand er veel beter voor staat dan op het perceel. Dit doordat het waterschap het slootmaaisel achterlaat op de slootrand.

Ruud Hendriks
29 sep 2022

Veel reacties die gaan over "een overheid die boeren wil pakken". Alsof ze daar plezier aan hebben en daar rustig de tijd voor kunnen nemen omdat verder nerens wat valt te regelen.Met nog steeds het hoogste N verlies per hectare van Europa en nu al de conclusie dat de oppervlakte water norm die in 2027 behaald moet zijn met de lopende regelingen niet wordt gehaald is er misschien ook wel wat aan de hand. Niet voor elke boerderij, dat maakt het regelen lastig. Maar wel over het geheel gezien, waar de overheid ook wat mee moet. Dat de regelingen en communicatie soms belabberd zijn erken ik, maar de stemming dat de overheid boeren pesten tot doel heeft gemaakt is onzin.

Bart Smolders
29 sep 2022

Het moet en zal kapot gemaakt worden de Nederlandse landbouw. Er is nu al een nutriënten te kort, een gewas neemt meer op dan dat er gebracht wordt.Maar we konden hier op wachten het "mest overschot" was bijna weg , dus moest die opnieuw gecreëerd worden. Anders houden ze de boeren niet in de hoek gedrukt. En ze snappen heel goed dat de gemiddelde boer dit niet meer gaat pikken, dus moeten de controle opgevoerd worden om de repressie tegen de boeren maximaal te houden..... een boer in Nederland wordt niet veel anders behandeld dan een gemiddelde Rus.....

Ronald Beulink
29 sep 2022

“Het moet van Brussel”Wat hebben we dat al vaak gehoordZelf heb ik grote twijfelsNederland kan ook de hulp van Brussel ingeroepen hebben ipv dat het moet van Brussel.Wanneer je alle kaartjes en wensen vanuit de politiek over elkaar legt passen de nu opgelegde aanscherpingen er goed bijPunt 1: lnv heeft verzaakt om mestfraude aan te pakken. Daarom afbouw van derogatie.Punt 2: op derogatiebedrijven is de grondwaterkwaliteit beter dan op niet-derogatiebedrijven.Bovenstaande betekent dat het niet om grondwaterkwaliteit gaatWat wel? De meesten zullen antwoorden: grondpolitiek.

Broeze
29 sep 2022

Mariska, kun je dan niet beter in het artikel aangeven dat na scheuren van grasland, maisteelt gewoon mogelijk blijft

Jan Hakkert
29 sep 2022

Zo jammer dat mensen zonder praktijk kennis zo bepalend zijn ,dan toch maarburgelijke ongehoorzaamheid

Armer
29 sep 2022

Brussel legt de zweep erover en nederland vindt het prima. Nederland zal zelfs die zweep aan brussel gegeven hebben. Er is geen makkelijker argument dan dat het van brussel moet/ niet mag. Wij gaan volgende week na de regen weer mestketsen. Ook dat is brussel.

Schellekens
29 sep 2022

Zijn we nog ondernemer net ondernemersvrijheid en ondernemersrisico of zijn we voortaan ZZP´ers in dienst van de overheid en Brussel?