Na uitbraak vogelgriep naar vaccinatie uitzien
Het pluimveebedrijf van Theo Bos wordt tijdens de grote vogelgriepcrisis van 2003 preventief geruimd. In 2022 wordt het familiebedrijf getroffen door een vogelgriepuitbraak. Het geloof biedt houvast. Met dank aan de zonnepanelen genereert Bos zonder kippen een inkomen. Hij is blij met de stappen die worden gezet op het gebied van vaccinatie.

Het pluimveebedrijf van Theo en Gerben Bos wordt in april 2022 getroffen door vogelgriep. De ondernemers hopen dat de inspanningen voor vaccinatie tegen de besmettelijke dierziekte dit jaar succesvol worden vervolgd. Foto: Gerben Bos.
Profiel | Legpluimveebedrijf Bos in Barneveld (Gld.)
Theo Bos (60) poseert met zoon en opvolger Gerben (26). Ze houden 65.000 vrije-uitloopkippen in drie stallen. Het gaat om 33.000 hennen op Beter Leven 2 sterren en 32.000 hennen op 3 sterren. Bos produceert voor de Nederlandse markt. De eieren met 2 sterren worden bij Albert Heijn verkocht als Blije Kip Eieren. De eieren met 3 sterren liggen bij Plus en Coop als GIJS-eieren.

Daags na Blue Monday – de zogeheten meest deprimerende dag van het jaar – hangt er een dikke laag mist over de Gelderse Vallei. Het is een kleine wereld. Op het legpluimveebedrijf van familie Bos zijn de stallen nauwelijks volledig in beeld te brengen. Het maken van een overzichtsfoto is vandaag onbegonnen werk, zo ziet de fotograaf in een oogopslag. Hij besluit een paar dagen later nog eens terug te komen voor de luchtfoto.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









