Mogelijk minder hectarepremie GLB dan verwacht

Boeren krijgen dit jaar wellicht minder hectarepremie uit het Gemeenschappelijke Landbouwbeleid (GLB) dan verwacht. Het gaat om zowel de basispremie als de ecopremie.

Foto: Peter Roek

Foto: Peter Roek


Er blijkt meer animo voor deelname dan verwacht, en dan waarvoor budget is. Landbouwminister Piet Adema laat in een brief aan de Tweede Kamer weten naarstig op zoek te zijn naar andere potjes. Ondertussen wacht hij af hoeveel hectares daadwerkelijke opgegeven worden. Boeren kunnen tot en met 30 november hun definitieve aanvraag doen.“Ik doe mijn uiterste best om flexibiliteit in de budgetten te zoeken en andere opties te verkennen om boeren te kunnen belonen voor de prestaties die zij leveren”, zegt Adema tegen de Kamer. Over wat die andere opties zijn die verkend worden, wil het ministerie nog niets kwijt. Adema laat weten dat hij in ieder geval de € 5 miljoen die Nederland dit jaar krijgt uit de Europese landbouwreserves, toevoegt aan het budget voor de basispremie.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Budget basispremie overschreden

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


S.F.H. Nooijen
16 nov 2023

Aparte gang van zaken. Je beloofd mensen een vergoeding voor bepaalde (maatschappelijke) diensten, en nadat ze goed zijn uitgevoerd en bevonden, beslis je omdat toch maar minder te betalen. Moesten ze eens proberen bij ambtenaren of andere beroepsgroepen dan is Nederland te klein. Hetzelfde foutje als met de sde-vergoeding voor monovergisting...?

W.J.H.D. Kremer
16 nov 2023

Dit komt onder meer omdat landschapselementen dit jaar voor het eerst ook meetellen als subsidiabel areaaldus het geld is weer uit de landbouw verdwenen in de zakken van TBO's