Mobiel zonnepark op akkerbouwbedrijf
Op het akkerbouw- en bloembollenbedrijf Dogterom in Oude Tonge op Goeree-Overflakkee is woensdag officieel het eerste mobiele zonnepark in gebruik genomen.

Op het akkerbouw- en bloembollenbedrijf Dogterom in Oude Tonge op Goeree-Overflakkee is het eerste mobiele zonnepark in gebruik genomen. Landbouwminister Staghouwer verrichte de officiële openingshandeling. Foto: ANP
Landbouwminister Henk Staghouwer verrichte de officiële openingshandeling. Het bedrijf van Dogterom (twee broers Paul en Jacob-Jan en hun beide zonen Ivan en Jasper) bestaat uit twee takken: een akkerbouwdeel met 180 hectare akkerbouw en 100 hectare tulpen. Het mobiele zonnepark bestaat uit een beweegbare en verplaatsbare installatie met maximaal 672 panelen(168 panelen per verrijdbare wagen). De energie-opbrengst wordt geschat op 200.000 kWh per jaar.
Zelfvoorzienend op energiegebied
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









