Ministerie gaat alle fosfaatrechten openbaar maken

Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit gaat bijna alle gegevens over verleende fosfaatrechten openbaar maken. Dat liet RVO deze week namens het ministerie weten aan melkveehouder Gerard Jagers op Akkerhuis.

fosfaatrechten openbaar

De toegekende fosfaatrechten worden bekendgemaakt, evenals het gemiddelde aantal melk- en kalfkoeien in 2015. - Foto: Koos Groenewold


Jagers op Akkerhuis probeert sinds 2020 via de Wet Open Overheid (voorheen: de WOB) deze gegevens boven tafel te krijgen. Het gaat om alle 30.000 fosfaatbeschikkingen die vanaf 2018 verleend zijn. Het ministerie besloot twee jaar geleden steekproefsgewijs 16 van de 30.000 beschikkingen openbaar te maken, maar is daarna tot tweemaal toe teruggefloten door de rechter. De overheid is verplicht gegevens die te maken hebben met de milieu-impact van bedrijven bekend te maken.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Fosfaatrechten openbaar via website

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Weg
21 sep 2023

Ja maar eens wat opschudden.., 30jaar is te lang.