Minister-president Dick Schoof: boer zekerheid geven

Minister-president Dick Schoof tijdens een schorsing van het debat over de regeringsverklaring in de plenaire zaal van de Tweede Kamer. Het kabinet Schoof gaat in debat met de Kamer over het beleid voor de komende kabinetsperiode. – Foto: ANP / Robin van Lonkhuijsen
Het kabinet-Schoof wil zekerheid bieden aan boeren en tuinders, benadrukte minister-president Dick Schoof woensdag bij het uitspreken van de regeringsverklaring tijdens zijn eerste optreden in de Tweede Kamer. Schoof beloofde dat zijn kabinet met voorstellen voor de natuur en de landbouw zal komen, zekerheid wil bieden voor ‘boeren en vissers die zorgen voor de voedselzekerheid van ons allemaal’.
De minister-president noemde in de regeringsverklaring een aantal keren de rol van boeren, tuinders en vissers. Hij beloofde dat het beleid van zijn kabinet begint ‘met de erkenning van de werkelijkheid’. Volgens hem blijven oplossingen ‘soms steken in te veel woorden en veel discussie, waardoor er geen beweging in komt’. Hij noemde in dat verband de discussie over stikstof in relatie tot de landbouw. “We moeten van stilstand naar beweging en daarvoor zijn keuzes nodig.”
Niet zomaar succes in Brussel, ook niet voor Timmermans
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Ik vraag mij af of het transitie fonds überhaupt zou hebben bij gedragen aan de boer en zijn voedselproductie voor de samenleving. Ik ben van mening dat het transitie fonds een kaal slag zal gegeven hebben op het platteland. Het transitie fonds was meer een wensenlijstje van linkse groene lobby groepen om het platteland om te toveren naar een paradijselijke walhalla waar voedselproductie geen functie meer heeft. In al die jaren heb ik zelf nog nooit eene euro gezien al het geld is gegaan naar adviseurs en adviesbureaus ambtenaren die jaren lang de kleurplaat kleuren. Innovatie en verduurzaming regel je via belasting maatregelen dan komt het geld op het boerenerf terecht en niet via een transitie fonds, dat is slechts de ruif van de overheid waar velen uit mee vreten.