Minder tarwe in Frankrijk, wel genoeg voor baguette

De opbrengst van zachte tarwe in Frankrijk ligt dit jaar een kwart lager ten opzichte van vorig jaar. Het gaat om het laagste niveau in 40 jaar.

Foto: Mark Pasveer

Foto: Mark Pasveer


De Fransen hoeven zich geen zorgen te maken. Ondanks alle rampverhalen over de historische lage oogst aan tarwe is er nog altijd ruim voldoende om aan de binnenlandse vraag te voldoen. Van een dreigend tekort aan baguettes, croissants en ander brood is dan ook geen sprake.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Voor de export zullen er ‘minder belangrijke volumes’ aan tarwe beschikbaar zijn. Maar Frankrijk blijft present op de internationale markten om zo goed mogelijk te voldoen aan de verwachtingen van haar historische afnemers en Europese buren.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
21 aug 2024

Dit is een verkeerde conclusie. Als een graan eigenaar een hogere prijs krijgt van een buitenlander dan gaat het graan de grens over en kan de bakker gerust geen graan hebben. Tenzij de overheid export extra belast of verbiedt.